Drama u Valjevu, pobeda Vojvodine – sreća za Vršac

Poraz Metalca od Novosađana, posle dva produžetka, znači da je Vršac obezbedio plasman u plej-of.

Čak 50 minuta trajala je u Valjevu utakmica Metalca i Vojvodine, u okviru 9. kola B grupe Superlige, a posle mnogo preokreta i uzbuđenja slavili su gosti – 101:102 (15:24, 27:17, 24:19, 21:27, 7:7, 7:8).

Dva tima sada su izjednačena na tabeli sa skorom 2-7, tako da je Vršac (3-5) pre duela sa Partizanom osigurao plasman u plej-of sa četvrte pozicije u grupi.

Banaćani imaju bolji međusobni skor i od Metalca i od Vojvodine, pa će čak i u slučaju da zabeleže isti broj pobeda, završiti ligaški deo prvenstva ispred njih.

“Lale” su u Valjevu bolje počele meč, u 12. minutu su imale 13 poena prednosti (15:28), da bi Metalac preokrenuo i u 27. minutu došao do maksimalnih 63:46.

Sedam minuta pre kraja, pobeda Valjevaca je bila na vidiku (74:62), ali je Vojvodina opet “dodala gas” i povela sa 80:85 i 84:87.

Josip Mikulić je trojkom 11 sekundi pre kraja izborio dodatnih pet minuta za Metalac, dok je u finišu prvog produžetka Aleksa Zarić na isti način izjednačio rezultat i sprečio poraz Vojvodine.

U drugom produžetku je već umor uzeo maha, pa su posle zakucavanja Nikole Silađija za 100:102 u poslednjih tridesetak sekundi oba tima šutirala slobodna bacanja po 0/4!

Metalac je posle toga imao još jednu šansu, fauliran je Dragomir Marojević, koji je pogodio prvi i promašio drugi “penal”.

METALAC: Nerandžić 25 (11sk, 4as), Pavlović 22 (16sk), Mikulić 19 (7sk), Zekavičić 13 (11sk), Krstović 10 (5sk)…

VOJVODINA: Zarić 22 (10sk), Janjić 20 (4sk, 4as, 6izg), Atanasov 16 (5sk), Silađi 12 (13sk, 4as)…

Izvor: mondo.rs